Ako postupovať pri vrátení tovaru

Ak Vám zakúpený tovar nevyhovuje a nesplnil tak Vaše predstavy, veľmi nás to mrzí. Máte však právo odstúpiť od kúpnej zmluvy a tovar nám vrátiť späť do 14 kalendárnych dní od prevzatia balíka. Odstúpenie od kúpnej zmluvy je možné podľa platnej legislatívy len u nepodnikajúcich fyzických osôb.

V súlade s §1837 Občianskeho zákonníka nie je možné odstúpiť od kúpnej zmluvy o dodávke tovaru, ktorý podlieha rýchlej skaze ako napr. suchý ľad.

Ako na to prostredníctvom mobilnej aplikácie Packeta

 1. Tovar prosím zabaľte tak, aby sa nepoškodil.
 2. K tovaru priložte kópiu faktúry, ktorú ste dostali spolu s tovarom alebo elektronicky. Pokiaľ nemáte možnosť elektronickú faktúru vytlačiť, stačí nám na papier napísať číslo Vašej objednávky. Vyplňte formulár pre Odstúpenie od kúpnej zmluvy a vložte ho do zásielky alebo nám ho zašlite elektronicky vyplnený na adresu info@suchylad.eu
 3. Na papier nám napíšte číslo Vášho bankového účtu, na ktorý Vám máme vrátiť peniaze.
 4. V mobilnej aplikácii spoločnosti Packeta vyberte možnosť Vrátiť zásielku, nie Odoslať zásielku (cez túto službu bohužiaľ z našej strany nie je možné zásielku vyzdvihnúť). Následne zadáte náš identifikátor, ktorým je číslo: 98105985.
 5. V aplikácii Vám bude vygenerované heslo, ktoré uvediete pri odovzdávaní balíka na podacom mieste Packety. Najbližšiu pobočku Packety vo Vašom okolí, ktorá funguje aj ako podacie miesto, nájdete na tomto linku kde je potrebné začiarknuť možnosť podacieho miesta.
 6. Zaneste balík na Vami zvolenú pobočku a pri odovzdávaní uveďte, že ide o vrátenie zásielky spolu s heslom, ktoré ste odbržali v aplikácii.
 7. A to je všetko, tovar nám bude v priebehu niekoľkých dní doručený a najneskôr do 14 dní Vám peniaze vrátime späť.

Ako na to, ak nemáte mobilnú aplikáciu Packeta

 1. Tovar prosím zabaľte tak, aby sa nepoškodil.
 2. K tovaru priložte kópiu faktúry, ktorú ste dostali spolu s tovarom alebo elektronicky. Pokiaľ nemáte možnosť elektronickú faktúru vytlačiť, stačí nám na papier napísať číslo Vašej objednávky.
 3. Na papier nám napíšte číslo Vášho bankového účtu, na ktorý Vám máme vrátiť peniaze.
 4. Nájdite najbližšiu pobočku Packety vo Vašom okolí, ktorá funguje aj ako podacie miesto. Môžete tak urobiť na tomto linku, kde je potrebné zaškrtnúť možnosť podacieho miesta.
 5. Zaneste balík na Vami zvolenú pobočku a pri odovzdávaní uveďte, že ide o vrátenie zásielky spolu s naším identifikátorom, ktorým je 98105985.
 6. A to je všetko, tovar nám bude v priebehu niekoľkých dní doručený a najneskôr do 14 dní Vám peniaze vrátime späť.