Chladič pív Eisblock Unikátní systém chlazení láhvového piva

Kód: EISBLOCK
13,90 € 11,49 € bez DPH
Skladom

Forma na výrobu ľadového chladiča pív EISBLOCK

Detailné informácie

Podrobný popis

EISBLOCK forma na výrobu ľadového chladiča pív

 

Ako to funguje:

1. Najprv naplňte formu vodou až po plniacu čiaru a vložte do mrazničky, prípadne, ak ste si u nás zakúpili suchý ľad, tak do krabice so suchým ľadom.

2. Počkajte až voda vo forme EISBLOCK zmrzne.

3. Akonáhle je EISBLOCK zamrznutý, opatrne vyberte ľad z formy.

4. Vytvorený EISBLCK vložte do pivnej prepravky na hrdlá pív.

5. Už po 30tich minútach sa fľaše ochladia až o 10 stupňov.

6. Ak chcete začať konzumáciu, stačí chytiť jednu zo stredných fliaš a zdvihnúť ju aj s EISBLOCKOM.

7. Rohové fľaše presúvajte do stredu, kde je chlad väčší.

 

TECHNICKÉ VYSVETLENIE:


Forma na ľadové bloky s rozmermi 33 cm x 25 cm x 6 cm zaberá v mrazničke alebo mraziacom boxe minimum miesta. Dokonca sa zmestí aj do priehradiek mrazničky. Keď je blok zmrznutý, vyberte ho z formy a položte na prepravku. Priamy kontakt medzi ľadovým blokom a fliaš, bez izolačnej vrstvy vzduchu medzi nimi, znamená, že chladná energia nazhromaždená v mrazničke po dobu piatich hodín sa vo veľmi krátkom čase prenesie do hrdla fľaše.

Keď sa ľadový blok pomaly topí na kontaktnej ploche, skĺzne vďaka kónickému tvaru hrdla fľaše dole a zostane vždy v priamom kontakte bez rušivej vrstvy vzduchu. Topiaca voda steká po fľaši smerom dole, a tým sa tiež zvyšuje chladiaci účinok.

Studená tekutina, ktorá sa tvorí v hrdle fľaše (zvyčajne pivo, ale funguje aj pri iných nápojoch), zvyšuje svoju hustotu, a preto klesá dole. Tekutina tak vo fľaši cirkuluje a stáva sa rovnomerne chladnou.

Pokiaľ sa po 30 až 60 minútach blok ľadu usadí na priehradku debny (úspech chladenia je potom 10° až 15°), vytvorí sa medzi hrdlom fľaše a ľadom vzduchová medzera so studeným vzduchom. Tento studený vzduch udržuje fľašu dlho chladnú a zabraňuje jej opätovnému ohriatiu. Spomaľuje aj ďalšie opotrebenie bloku ľadu.

Pokiaľ ľadový blok pri mrazení praskne, je možné stále používať obe polovice. Energia je k dispozícii. Alebo medzeru vyplňte studenou vodou a krátko ju znova zmrazte.

 

 

Náš tip:

Idete na ryby, nemáte možnosť chladenia, kúpte si u nás 5kg suchého ľadu v 10 kg termoboxe, formu pri vode naplňte vodou z rieky, jazera, priehrady, formu umiestnite do krabice so suchým ľadom, akonáhle voda zmrzne (bude to rýchlo) formu optrne vyberte, vytvorený ľad umiestnite na prepravku s pivami. V boxe so suchým ľadom môžete nechať vytvárať ďalší ľadový blok.

 

EISBLOK

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: