3 prípady kedy vás zachráni suchý ľad

Plánujete dovolenku v lete?
Ak ste už nejednu absolvovali viete, že prepravovať a skladovať potraviny v chlade nie je jednoduché. Zabudnite však na tradičné prenosné chladničky alebo zmrazené bloky ľadu v plastových zásobníkoch. Často sa roztopia rýchlejšie, než potrebujete.
Existuje efektívnejší spôsob ako prepravovať chladené jedlo či nápoje. A dokonca bez otravných mlák vody všade naokolo.
Vyskúšajte suchý ľad.
Potraviny ostanú dokonale chladené počas celej cesty a dokonca i dlhšie, ak budete potrebovať. Suchý ľad je pevné skupenstvo oxidu uhličitého, ktoré svojimi vlastnosťami plne nahrádza ochladzovanie akéhokoľvek druhu. Dostupný je nielen pre priemyselnú výrobu, vedu a výskum. Suchý ľad si môžete objednať i vy. Dokonca už od jedného kilogramu. O tom ako vlastne vzniká a ako sa vyrába suchý ľad sa viac dočítate v článku Suchý ľad- revolúcia v chladení. Pre každého.
Hľadáte prvú pomoc v prípade, ak vaša chladnička náhle vypovedala službu? Uskladniť množstvo jedla a potravín, ktoré potrebujú ostať chladené, to dá zabrať. Platí to i v prípade, ak vás prekvapí výpadok elektrickej energie. V takýchto chvíľach sa spoľahnite na suchý ľad. Postačí, ak umiestnite jeden blok suchého ľadu na spodok chladničky a druhý na vrchnú časť mrazničky. A problém s tým, ako uchovať jedlo studené, máte vyriešený. A do tretice vám tento efektívny ochladzovač podá pomocnú ruku, keď budete plánovať ďalšiu vašu vychýrenú párty či rodinnú oslavu. Predstavte si, že sa nemusíte obmedzovať na miesta s množstvom zásuviek pre chladničky a zásobníky na zmrzlinu. Nepotrebujete dokonca ani techniku so svetelnými efektmi. Na toto všetko vám postačí jeden pomocník - suchý ľad. Pelety alebo bloky suchého ľadu jednoducho použijete na ochladzovanie nápojov a potravín v nádobách s pootvoreným vekom. Návody na presvedčivé efekty so suchým ľadom nájdete tu.
Pri manipulácii so suchým ľadom nezabúdajte na bezpečnostné opatrenia.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie