Suchý ľad - zabijak molí v šatníku

Vrecko s levanduľou si veselo rozvoniava vo vašej skrini, no mole ju za žiadnu cenu nechcú opustiť?
Ak ste vyskúšali už všetky osvedčené babské triky, nadišiel čas na niečo efektívne. A to skôr, než sa mole pustia do vášho obľúbeného hodvábneho svetru!

Máme pre vás tip, ako sa účinne zbaviť molí. Lacno, jednoducho a nadobro. Stačí, ak si zadovážite zopár kíl suchého ľadu a pevné plastové vrece (napríklad na odpadky).
Suchý ľad nielen účinne bojuje s krtkami či odstraňuje ploštice z vašej spálne. Poľahky zatočí i s nepríjemnými molami. Takto:

Do plastového vrecka vložte niekoľko kusov napadnutého oblečenia. Hneď nato prihoďte dve-tri malé lopatky suchého ľadu. Opäť navrstvite oblečenie a následne zhruba rovnaké množstvo peliet suchého ľadu. Tento postup niekoľkokrát zopakujte. Napokon vrece s oblečením a suchým ľadom uzavrite. Ponechajte však štrbinku, kadiaľ môže unikať plyn, ktorý vzniká sublimáciou pevného oxidu uhličitého - suchého ľadu. V prípade, ak vrece uzavriete vzduchotesne, hrozí jeho roztrhnutie pôsobením vznikajúceho tlaku. Vrece dôkladne utesnite až po úplnom vyparení sa suchého ľadu.
Nechajte ešte 3-4 dni oxid uhličitý pôsobiť, aby ste si boli istí, že dôkladne zničil nielen dospelé jedince, ale i larvy a vajíčka.
A váš hodvábny sveter bude patriť medzi najobľúbenejšie kúsky vášho šatníka ešte niekoľko jesení. Nemajte obavy, suchý ľad oblečenie nepoškodí.

Pri manipulácii so suchým ľadom nezabúdajte na bezpečnostné opatrenia.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie