Strašidelná tekvica

K Halloweenskej výzdobe patrí neodmysliteľne veľká hrôzostrašná tekvica. Tento rok sa však nemusíte trápiť s tým, ako vyrezať tekvicu originálne.
Prinášame vám návod, ako urobiť z obyčajnej tekvice strašidelnú halloweensku dekoráciu, na ktorú nikto len tak ľahko nezabudne. Z jej otvorov sa bude totiž plaziť hrôzostrašná hmla.

Potrebujete:
1 veľká tekvica vhodná na vyrezávanie
nôž na vyrezávanie
1 pohár
horúca voda
soľ
suchý ľad

Najprv si pripravíme tekvicu. Odrežte vrchnú časť a vydlabte vnútro tak, aby vám ostal dutý priestor. Následne urobte do tekvice zárezy a vyformujte tak jej tvár podľa vlastnej fantázie. Množstvo inšpirácie nájdete i na internete.
Ak máte strašidelnú tvár tekvice vyrezanú, vložte dnu pohár so slanou horúcou vodou. Nasaďte si rukavice a opatrne vezmite zopár peliet suchého ľadu. So suchým ľadom manipulujte opatrne, prečítajte si opatrenia, ktoré musíte pri zaobchádzaní s ním dodržiavať.
Suchý ľad vhoďte do pohára a otvor v tekvici uzavrite odrezanou časťou.
Z tekvice sa v momente začne plaziť hmla, ktorá všetkým naokolo vyčaruje zimomriavky na celom tele. Ak chcete, aby efekt hmly vychádzal len z úst halloweenskej tekvice, použite nižší pohár. Hmla sa kvôli svojej hmotnosti bude udržiavať v spodných častiach vašej originálnej halloweenskej dekorácie.

Chystáte aj nezabudnuteľnú Halloweensku párty? Vyskúšajte náš návod na originálny drink - Bosorácky elixír.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie